• Warszawskie Szkoły Ponadpodstawowe 2021 online
     • Warszawskie Szkoły Ponadpodstawowe 2021 online

     • Miasto st. Warszawa we współpracy z Fundacją Perspektywy przygotowało Prezentacje Warszawskich Szkół Ponadpodstawowych 2021 online.

      Źródło: Urząd m.st. Warszawy

       

      Wybierz szkołę dla siebie” – Prezentacje Warszawskich Szkół Ponadpodstawowych 2021, zaplanowane na 26 i 27 marca 2021 r.  to wydarzenie bez precedensu, wymuszone przez pandemiczną rzeczywistość.

      Po raz pierwszy wszystkie stołeczne szkoły ponadpodstawowe: licea ogólnokształcące, technika i szkoły branżowe I stopnia będą czekać na kandydatów w jednej, wirtualnej przestrzeni.

      Miasto st. Warszawa we współpracy z Fundacją Perspektywy przygotowało Prezentacje warszawskich szkół ponadpodstawowych 2021 z myślą o uczniach klas VIII, których czeka w tym roku egzamin ósmoklasisty i rekrutacja.

      Wydarzenie, organizowane na platformie Perspektyw, będzie dostępne dla uczniów, ich rodziców, a także nauczycieli i dyrektorów szkół oraz doradców zawodowych.

      W części EXPO swoje stoiska będą miały wszystkie stołeczne szkoły ponadpodstawowe.

      Uczestnicy będą mogli poznać ofertę każdej ze szkół, porozmawiać na czacie z jej przedstawicielami, pobrać materiały informacyjne.

      Natomiast na SCENIE zaplanowano bogaty program spotkań i prezentacji.

      Eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie poradzą, jak przygotować się do egzaminu ósmoklasisty.  Wszystko o jego „odchudzonej” z powodu pandemii formule powie dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Będzie również blok poświęcony doradztwu zawodowemu.

      Punkt Informacyjny Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego to wirtualna przestrzeń, w której będzie można porozmawiać z doradcą zawodowym, umówić się na spotkanie dotyczące wyboru szkoły i diagnozę predyspozycji i umiejętności.

      Doradcy zawodowi będą udzielać odpowiedzi na zadawane pytania dotyczące oferty szkół ponadpodstawowych, wskażą miejsca w Warszawie, gdzie można uzyskać wsparcie w zakresie doradztwa zawodowego. To doskonała okazja, aby zainteresować się swoja przyszłością zawodową.

      Podczas Prezentacji będzie też można dowiedzieć się wszystkiego na temat tegorocznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych: zasadach, terminach, wymaganych dokumentach. Te informacje z pewnością ograniczą stres i u ósmoklasistów, i u ich rodziców.

      W piątek, 26 marca o 12.00 odbędzie się – także online – gala Rankingu Liceów Warszawskich, który w tym roku obchodzi swoje 30-lecie oraz gala Rankingu Techników Warszawskich. To znakomita okazja do poznania najlepszych stołecznych szkół!

      Prezentacje „Wybierz szkołę dla siebie” będą się odbywać przez dwa dni w godzinach: 9.00-18.00 (piątek 26 marca) i 9.00-15.00 (sobota 27 marca). Na platformę Perspektyw www.salon.perspektywy.pl można w tych dniach  wchodzić wielokrotnie z komputera, tabletu czy smartfonu. Wszystkie aktywności są bezpłatne.

      Urząd m.st. Warszawy serdecznie zaprasza na wirtualne  prezentacje warszawskich szkół ponadpodstawowych 2021 – „Wybierz szkołę dla siebie”.

    • Spotkania "Drużyny Pomocy" z klasami 1-3
     • Spotkania "Drużyny Pomocy" z klasami 1-3

     • W ostatnim czasie uczennice  ze Szkolnego Koła Wolontariatu "Drużyna Pomocy" odwiedzają naszych uczniów z klas 1-3 w świetlicy szkolnej.

      Pełne chęci i pozytywnej energii  zarażają swoich młodszych kolegów pasją czytania.

      Dziewczęta postawiły sobie za cel pokazać, jak ważne w życiu każdego człowieka jest czytanie książek, jak wiele wartości i cennej wiedzy przekazują nam odpowiednio dobrane lektury.

      Uczniowie są zachwyceni i z niecierpliwością oczekują na spotkania ze starszymi koleżankami. Z wielką uwagą wysłuchują każdego opowiadania, by później doskonale się bawić podczas gier i przeróżnych aktywności, które proponują wolontariuszki.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 157 im. Adama Mickiewicza w Warszawie
    • sekretariat@tyniecka25.eu
    • admin@tyniecka25.eu
    • 22 844-05-57
    • ul. Tyniecka 25, 02 - 615 Warszawa
    • SP157 przy Kazimierzowskiej: ul. Kazimierzowska 16, 02-589 Warszawa, tel. 22 844-67-36
    • e-mail budynku przy Kazimierzowskiej: sekretariat@sp157.waw.pl
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze  media społecznościowe