• Warszawskie Szkoły Ponadpodstawowe 2021 online
     • Warszawskie Szkoły Ponadpodstawowe 2021 online

     • Miasto st. Warszawa we współpracy z Fundacją Perspektywy przygotowało Prezentacje Warszawskich Szkół Ponadpodstawowych 2021 online.

      Źródło: Urząd m.st. Warszawy

       

      Wybierz szkołę dla siebie” – Prezentacje Warszawskich Szkół Ponadpodstawowych 2021, zaplanowane na 26 i 27 marca 2021 r.  to wydarzenie bez precedensu, wymuszone przez pandemiczną rzeczywistość.

      Po raz pierwszy wszystkie stołeczne szkoły ponadpodstawowe: licea ogólnokształcące, technika i szkoły branżowe I stopnia będą czekać na kandydatów w jednej, wirtualnej przestrzeni.

      Miasto st. Warszawa we współpracy z Fundacją Perspektywy przygotowało Prezentacje warszawskich szkół ponadpodstawowych 2021 z myślą o uczniach klas VIII, których czeka w tym roku egzamin ósmoklasisty i rekrutacja.

      Wydarzenie, organizowane na platformie Perspektyw, będzie dostępne dla uczniów, ich rodziców, a także nauczycieli i dyrektorów szkół oraz doradców zawodowych.

      W części EXPO swoje stoiska będą miały wszystkie stołeczne szkoły ponadpodstawowe.

      Uczestnicy będą mogli poznać ofertę każdej ze szkół, porozmawiać na czacie z jej przedstawicielami, pobrać materiały informacyjne.

      Natomiast na SCENIE zaplanowano bogaty program spotkań i prezentacji.

      Eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie poradzą, jak przygotować się do egzaminu ósmoklasisty.  Wszystko o jego „odchudzonej” z powodu pandemii formule powie dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Będzie również blok poświęcony doradztwu zawodowemu.

      Punkt Informacyjny Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego to wirtualna przestrzeń, w której będzie można porozmawiać z doradcą zawodowym, umówić się na spotkanie dotyczące wyboru szkoły i diagnozę predyspozycji i umiejętności.

      Doradcy zawodowi będą udzielać odpowiedzi na zadawane pytania dotyczące oferty szkół ponadpodstawowych, wskażą miejsca w Warszawie, gdzie można uzyskać wsparcie w zakresie doradztwa zawodowego. To doskonała okazja, aby zainteresować się swoja przyszłością zawodową.

      Podczas Prezentacji będzie też można dowiedzieć się wszystkiego na temat tegorocznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych: zasadach, terminach, wymaganych dokumentach. Te informacje z pewnością ograniczą stres i u ósmoklasistów, i u ich rodziców.

      W piątek, 26 marca o 12.00 odbędzie się – także online – gala Rankingu Liceów Warszawskich, który w tym roku obchodzi swoje 30-lecie oraz gala Rankingu Techników Warszawskich. To znakomita okazja do poznania najlepszych stołecznych szkół!

      Prezentacje „Wybierz szkołę dla siebie” będą się odbywać przez dwa dni w godzinach: 9.00-18.00 (piątek 26 marca) i 9.00-15.00 (sobota 27 marca). Na platformę Perspektyw www.salon.perspektywy.pl można w tych dniach  wchodzić wielokrotnie z komputera, tabletu czy smartfonu. Wszystkie aktywności są bezpłatne.

      Urząd m.st. Warszawy serdecznie zaprasza na wirtualne  prezentacje warszawskich szkół ponadpodstawowych 2021 – „Wybierz szkołę dla siebie”.

    • Spotkania "Drużyny Pomocy" z klasami 1-3
     • Spotkania "Drużyny Pomocy" z klasami 1-3

     • W ostatnim czasie uczennice  ze Szkolnego Koła Wolontariatu "Drużyna Pomocy" odwiedzają naszych uczniów z klas 1-3 w świetlicy szkolnej.

      Pełne chęci i pozytywnej energii  zarażają swoich młodszych kolegów pasją czytania.

      Dziewczęta postawiły sobie za cel pokazać, jak ważne w życiu każdego człowieka jest czytanie książek, jak wiele wartości i cennej wiedzy przekazują nam odpowiednio dobrane lektury.

      Uczniowie są zachwyceni i z niecierpliwością oczekują na spotkania ze starszymi koleżankami. Z wielką uwagą wysłuchują każdego opowiadania, by później doskonale się bawić podczas gier i przeróżnych aktywności, które proponują wolontariuszki.

    • Nakręć się na pomoc!
     • Nakręć się na pomoc!

     • Szkolne Koło WolontariatuDrużyna Pomocy rozpoczęło akcję zbierania plastikowych nakrętek.


      Przedsięwzięcie ma przede wszystkim wymiar charytatywny - pomoc osobom niepełnosprawnym, ale także ekologiczny - recykling plastikowych nakrętek.


      Akcja Nakrętki kręci się dalej!


      Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i całej społeczności szkolnej.

      Pierwszą osobą, na którą zbieraliśmy nakrętki była Malwina, która odebrała upragniony aktywny wózek. Obecnie zbierane nakrętki pozwolą sfinansować zakup protezy górnej dla Mariusza.

       

      SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA PRZYŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI.
       

      Jednocześnie zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek (po sokach, napojach, nabiale, środkach chemicznych itp.) i dostarczania ich do szkoły. 

      Punkt zbiórki nakrętek: 

      Szkoła Podstawowa Nr 157 im. Adama Mickiewicza

      ul. Kazimierzowska 16 i budynek przy ul. Tynieckiej 25


      Opiekunami akcji są pani wicedyrektor Beata Siwiec i pani Jolanta Benedykczak.

       

      Dodatkowe informacje znajdziecie w plikach pdf poniżej:

      Malwina.pdf

      Mariusz.pdf

      Dom-Rodzina-Czlowiek.pdf

       

    • Tęsknimy, pozdrawiamy, razem się trzymamy!
     • Tęsknimy, pozdrawiamy, razem się trzymamy!

     • Każdy, kto w ten trudny czas chciałby pozdrowić koleżanki, kolegów, pracowników szkoły, z którymi trudno Wam się spotkać, może to zrobić dzięki krótkiemu filmikowi.

      Gotowy film wyślijcie do opiekuna Samorządu Uczniowskiego - pani Jolanty Benedykczak - za pośrednictwem MS Teams.

       

      Samorząd Uczniowski

      Przewodnicząca: Olga Czapracka 8b

      Wiceprzewodnicząca: Aleksandra Makarczyk 8b

      Członek samorządu: Amelia Frej 8b

       

      Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:
      p. Jolanta Benedykczak, p. Nina Murmyło, p. Konrad Tomczyk

       

    • Program "Szkoła dla Innowatora"
     • Program "Szkoła dla Innowatora"

     • Od 2020 roku jako jedna spośród zaledwie 20 szkół w Polsce bierzemy udział w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej "Szkoła dla Innowatora".


      "Szkoła dla Innowatora" to trzyletni projekt pilotażowy prowadzony przez CEO w konsorcjum ze Stowarzyszeniem WIS z Radowa Małego, Szkołą Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego, przy wsparciu Deloitte oraz Zwolnieni z Teorii. Inicjatorami projektu są Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.


      W projekcie bierze udział 20 szkół - w każdej z nich bedzie prowadzona praca z jedną siódmą klasą oraz jej nauczycielami i dyrekcją. Wsparcie otrzymane w projekcie pozwoli przeprowadzić z uczniami intensywny program rozwijający kompetencje proinnowacyjne. Sprawdzone rozwiązania będą stopniowo rozszerzane na kolejne klasy. Działania w szkołach będą trwały od lutego 2020 roku do lutego 2022.

      "Szkoła dla Innowatora" to projekt, który wspiera nauczycieli/nauczycielki i dyrektorów/dyrektorki szkół podstawowych we wprowadzaniu rozwiązań, pozwalających na skuteczne kształcenie kompetencji proinnowacyjnych. Znajdziemy pośród nich odwagę i podejmowanie ryzyka, pomysłowość, ciekawość, wytrwałość, czy improwizowanie. Młodzi ludzie potrzebują tych kompetencji dziś, a także w przyszłości, niezależnie od wykonywanego zawodu.

      W naszej Szkole programem została objeta klasa dwujęzyczna 7c.

    • Jesteśmy "Szkołą z pomysłem"!
     • Jesteśmy "Szkołą z pomysłem"!

     • Z radością informujemy, że otrzymaliśmy Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy "Szkoła z Pomysłem" 2020 w kategorii "Szkoła z pomysłem na uczenie".


      Projekt „Szkoła z pomysłem” ma na celu pobudzanie innowacyjności i kreatywności środowisk szkolnych, wyzwolenie ciekawych inicjatyw oraz integrację uczniów, nauczycieli, rodziców wokół realizowanych projektów. Szkoły mogły ubiegać się o przyznanie tytułu w pięciu kategoriach:

      • Szkoła z pomysłem na uczenie,
      • Szkoła z pomysłem na kulturę,
      • Szkoła z pomysłem na wspieranie uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych,
      • Szkoła z pomysłem na aktywność społeczną,
      • Szkoła z pomysłem na…

       

      W roku 2020 odbyła się 11 edycja projektu.

       

      Więcej informacji na temat projektu "Szkoła z pomysłem" znajdą Państwo na stronie stołecznego Biura Edukacji.

       

       

    • 26 listopada - Dzień z Adamem Mickiewiczem
     • 26 listopada - Dzień z Adamem Mickiewiczem

     • 26 listopada, w rocznicę śmierci Adama Mickiewicza, obchodziliśmy Dzień Patrona.

       

      Dzień z Adamem

      Anna Gajewska

      26 listopada  - Dzień Patrona – rocznica śmierci Adama Mickiewicza. Kim jest dla nas dzisiaj ten poeta? Co o nim wiemy? Czy jeszcze go rozumiemy? Czy podzielamy świat jego wartości? Czy jest nam bliski?

      Mickiewicz wkroczył do kultury odważnie, bez pokory. Jego debiut stał się zapowiedzią zmian – w sztuce, sposobie myślenia, w pojmowaniu roli literatury, poety, narodu. Wyrażał potrzeby i oczekiwania młodych gniewnych XIX wieku.

       

      Czy jego głos jest czytelny dla pokolenia naszych uczniów?

       

      Okazją do odpowiedzi stały się różne aktywności, które tego dnia zaproponowaliśmy. Opiekunki Samorządu Uczniowskiego – pani Sarah Skelton i pani Wioletta Warszawik – zainicjowały zmianę ikonek w Teamsach  na takie z wizerunkiem poety. Zaprosiły tez do wspólnego czytania wierszy online i konkursu wiedzy o życiu autora „Pana Tadeusza”.

      Portrety, memy i wiersze, inspirowane twórczością wieszcza,  miały pokazać, jak młodzież postrzega patrona swojej szkoły. Jeden z uczniów zobaczył w Mickiewiczu Lennona (lub w Lennonie Mickiewicza),  a inny zwrócił uwagę na niebezpieczną konkurencję kulturową. Wieszcz pojawił się nawet na plakacie wyborczym w roli kandydata na mentora wszystkich szkół, zwłaszcza tych, którym do tej pory patronował Słowacki.

       

       

       

       

       

       

       

      Może więc mylą się autorzy memów, którzy skazują Mickiewicza na głębię niepamięci?

       

      I może mylą się co do siebie, gdy w „Odzie do młodości 2020” stawiają znak równości miedzy szczęściem a dostępem do bezprzewodowego internetu?

       

      Bez zasięgu, bez mema – to szkieletów ludy!

      Młodości, dodaj mi neta!

      Niech nad bezprzewodowym wzlecę światem

      W rajską dolinę reddita

      Gdzie zapał tworzy memy

      Plagiatu potrząsa kwiatem

      I obleka w upvote'ach złote malowidła

                                           (Wiktor Chojnicki, 7 b)

       

      Coś mi się zdaje, że mają znacznie więcej do powiedzenia…

       

       

       

       

       

       

    • Prośba Rady Rodziców
     • Prośba Rady Rodziców

     • Drodzy Rodzice,

      Informacja o działaniach Rady Rodziców w roku 2019/2020 oraz struktura wydatków zostały przesłane do przedstawicieli Państwa klas oraz umieszczone na stronie internetowej sp157.edupage.org

      Bardzo prosimy o dokonanie wpłaty na konto Rady Rodziców, abyśmy mogli realizować tegoroczny plan wydatków. Prosimy o sprawdzenie numeru konta, ponieważ konto nr 02 1240(...) zostanie wkrótce zamknięte.

      TYTUŁ: IMIĘ_NAZWISKO DZIECKA_KLASA

      KWOTA: 120 zł od dziecka, każde kolejne dziecko 80 zł

      Numer konta: 94 1240 6410 1111 0000 4604 0983

       

      Z poważaniem,

      Karolina Schiele

      Joanna Smorczewska-Wojs

      Marzena Nagórka

      Ewa Mazur

      Prezydium Rady Rodziców

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 157 im. Adama Mickiewicza w Warszawie
   • sekretariat@tyniecka25.eu
   • admin@tyniecka25.eu
   • 22 844-05-57
   • ul. Tyniecka 25, 02 - 615 Warszawa
   • SP157 przy Kazimierzowskiej: ul. Kazimierzowska 16, 02-589 Warszawa, tel. 22 844-67-36
   • e-mail budynku przy Kazimierzowskiej: sekretariat@sp157.waw.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Nasze  media społecznościowe