• Projekt programu Erasmus + „Otwarcie na dialog międzykulturowy i międzypokoleniowy” realizowany ciągu lat 2016 - 2018 przez Grono Pedagogiczne naszej Szkoły.

    Głównym celem programu było zdobycie nowych umiejętności na różnego rodzaju kursach językowych i specjalistycznych.

    Podniesienie kompetencji zawodowych pracowników szkoły przekłada się na poprawę, jakości pracy placówki i szerszą ofertę edukacyjną. Wiedza zdobyta podczas mobilności zagranicznych jest przez nauczycieli wykorzystywana do bardziej efektywnej pracy z naszymi uczniami i umiędzynarodowienia działań.

    Kraje mobilności to: Hiszpania, Portugalia, Niemcy i Wielka Brytania/ Irlandia.

    Mobilności: kursy językowe, specjalistyczne oraz Job Shadowing

     


    A oto kilka wypowiedzi kilku naszych nauczycieli, którzy mieli okazję uczestniczyć w programie:

     

    W ramach programu unijnego ERASMUS + uczestniczyłam (jako nauczycielka języka hiszpańskiego, plastyki i zajęć artystycznych) w życiu hiszpańskiej szkoły La Fontaine (z którą od 3 lat prowadzimy wymiany szkolne w ramach projektu gimnazjalnego), obserwowałam i prowadziłam lekcje z uczniami w Walencji.

    Również w ramach JobShadowing w tym tygodniu jest tam drugi nasz nauczyciel języka hiszpańskiego, Oscar Gil Ochoa, który przygotowuje się do prowadzenia lekcji matematyki w naszym Gimnazjum w swoim ojczystym języku i tam zdobędzie niezbędną praktykę.

    Liliana Chwistek, listopad 2016

     

    W zeszłym roku w listopadzie, w ramach programu unijnego ERASMUS + uczestniczyłem jako Job Shadowing w życiu hiszpańskiej szkoły, w lekcjach matematyki dla gimnazjalistów, poszerzając i wzbogacając doświadczenia, umiejętności i narzędzia nauczyciela. To miało miejsce w szkole La Fontaine, w Walencji, z którą w ramach projektu gimnazjalnego są prowadzone wymiany szkolne.

    Oscar Gil, listopad 2016

     

    W ramach programu unijnego ERASMUS + uczestniczyłam (jako nauczycielka języka niemieckiego w życiu niemieckiego gimnazjum Evangelische Schule Köpenick w Berlinie (z którą drugi rok współpracujemy) obserwowałam lekcje; przeprowadziłam wywiady z nauczycielami, zapoznałam się z zasadami funkcjonowania i pracy szkoły, styczeń 2017

     

    W ramach Szkolnego Programu Erasmus+ K1 miałam możliwość doskonalenia swojej znajomości języka hiszpańskiego w szkole Enforex usytuowanej w samym sercu Barcelony. Myślę, że doświadczenia i umiejętności językowe, które tam nabyłam będę mogła wykorzystać podczas pracy z uczniami naszej szkoły w projekcie z Walencją.

    Wyjazd został sfinansowany ze środków unijnych.

    Hasta Luego!!!

    MONIKA Wielgosz - nauczyciel języka angielskiego, uczący się pilnie języka hiszpańskiego, aby porozumiewać się z naszymi partnerami w projekcie z Walencją, wrzesień 2017

     

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 157 im. Adama Mickiewicza w Warszawie
   • sekretariat@tyniecka25.eu
   • admin@tyniecka25.eu
   • 22 844-05-57
   • ul. Tyniecka 25, 02 - 615 Warszawa
   • SP157 przy Kazimierzowskiej: ul. Kazimierzowska 16, 02-589 Warszawa, tel. 22 844-67-36
   • e-mail budynku przy Kazimierzowskiej: sekretariat@sp157.waw.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Nasze  media społecznościowe